| Pintilei_Cosmin_1997 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un mouse Myria GM755 de la altex si la inceput am fost multumit de el, totul mergea perfect (doar l-am bagat in portul USB si mergea)! Dupa cateva zile, nu imi mai mergea senzorul (optic) insa cand am bagat alt mouse sageata se misca (deci nu cred ca are ceva placa de baza sau ceva de genul)! Click-ul, de la mouse-ul caruia nu ii mergea senzorul (Myria), mergea si in continuare merge. Cum as putea rezolva treaba cu senzorul? P.S. Am Windows 8.1. Mersi!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Poate maouse-ul are o problema.
Ai tot dreptul sa returnezi produsul in magazin si sa ceri altul in schimb.
Dar, inainte de asta, testeaza-l pe alte sisteme (cu Windows diferit), ca sa poti concluziona ca dispozitivul are probleme tehnice, si nu altele sunt cauzele functionarii necorespunzatoare.
Mouse-ul se returneaza cu toate accesoriile sale, insotit de bon fiscal/factura, pentru a dovedi ca l-ai cumparat de la magazinul respectiv.