| Mihail44 a întrebat:

Am un mouse myria Mg7501 si cand il bag in portul USB, se aprinde. Cand dau sa misc sageata nu merge, si cand se misca se misca foarte putin, aproape deloc. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Lângă rotița de cauciuc unde ți mâna pe el are un buton pe care scrie 800DPI 1200DPI. Apasă pe el și o să vezi că săgeata mouse-ului se va mișca mai repede;
dacă mai apeși o data și mai repede;
dacă mai apeși o dată și mai repede/sau la fel.
Chestia asta se numește DPI(Dots Per Inch) și se referă la viteza cursorului.Și eu am această opțiune, dar la mine o pot ajusta doar la 800 și 1200 DPI, din câte am văzut la tine merge până la 2400DPI(aia înseamnă că miști un pic mouse-ul și săgeata ar trebui să „zboare" până în capătul ecranului).

| Andrei_Becheanu_2004 a răspuns:

Eu iti recomand sa-l duci la service, deoarece rotita are un defect. Funda? MS big grin