| PaPuK a întrebat:

De curand mi-am facut un server de metin2 hamachi, cu VirtualBox, iar cand vreau sa imi aleg adapterele, nu ma lasa sa aleg decat unul si as vrea sa instalez Hamachi Network Interface si Microsoft Loopback Adapter, puteti sa imi spuneti cu, cand dau pe acel buton/fereastra cu Adapter 2 nu ma lasa sa intru in si culoare ei este mai inchisa, la fel si la Adapter 3 si 4. Ma puteti ajuta?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Pai zici ca vrei sa faci servarul prin hamachi decei nu alegi un singur adaptor?
Daca vrei sa deshizi mai multe adaptoare trebuie sa dai la settings la inceput nu la mijlocul rularii ca sa stii.
Si daca vrei mai multe adaptoare activate.
Vezi ca tot in aceea casuta in stanga sus este bifata inseamna ca este activat tu ce trebuie sa faci este sa bifezi casutele de cate adaptoare ai nevoie.
Te duci la adaptorul 2 in parte stanga si o sa vezi o casuta intr-un colt si daca o bifezi o sa poti sa deschizi inca un adaptor.

O sa scrie ceva de genu:
Enagble Network Adaptor doar bifezi aceea casuta si gata ai deschis inca un adaptor.

1 răspuns: