| RaduFCSB a întrebat:

De curand mi-am luat jocul Far Cry 3 pe PC, l-am instalat, am facut totul dar cand intru in el imi ramane ecranul negru. Nu stiu ce sa-i mai fac? Precizez ca am Windows 7 si tot pe acest windows l-am jucat acum jumatate de an si a mers foarte ok. Funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Flavian_Sinculei_1995 a răspuns:

Pai, de cate ori ti-ai schimbat windwosu?
S-ar putea ca placa sa nu accepte jocul.
Trebuie sa ai cerintele de sistem, dar daca nu stii cu Dual Core si cu RAM.
Acest site te va ajutawinking Trebuie sa iti pui Java si dupa dai pe prima si el dedecteaza... Daca zice ca e Video Card cu rosu aia e faza nu poate sa accepte Directx deci eu sa stii ca am video card Geforce si Geforce numit NVIDIA e acel program care face sa merg jocurile pe anumtive video-carduri. Asa ca imi pare rau ti-as recomanda sa iti schimbi placa.Cam costa 200 lei o placa video{Nu Geforce ca aia costa 400 LEI}. Funda, please!