| TheRealDenis a întrebat:

Detine cineva rx550 4GB. Saphire? A reusit care sa duca Overclock mai departe de 1300Mhz? Cum?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Nu poti face minuni cu overclockul, de obicei reusesti sa cresti performantele cu 5-10%, peste acest prag este periculos si ai sanse sa arzi placa video. Nu ar exista placi video scumpe daca ai putea sa faci minuni cu o placa low buget. Asta este, din pacate, crudul adevar, lasa placa in pace (cat timp inca functioneaza) si daca nu te multumeste, fa un upgrade la alta placa.

| TheRealDenis explică (pentru Ironwin):

Am reusit sa ii ridic viteza de la VRAM pana la 2000. Incerc totusi sa vad cat pot ridica restul inainte sa ia foc. Multumesc de raspuns ^^

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare.