| catalin542000 a întrebat:

Salut.
Din câte știu Unity folosește C#, Unreal Engine 4 și 5, ce limbaj de programare folosește?

De asemenea cam care meserie de game developer ar fi cea mai populara sau cel mai bine plătită, cea în Unity sau în Unreal Engine?

De asemenea cât de mult se cauta Unreal Engine și cât de mult se cauta Unity la noi în tara?

Adica, care ecosistem dintre cele doua ar fi cel mai popular și răspândit?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

C++. Unity e ok, dar UE e mai greu de folosit si mai bine platit.