| EuNuTu111 a întrebat:

Doresc ajutor in privina joculu-i World Fifa, cand incerc sa-l joc se incarca(PS NU INTRA IN JOC /ARATA DECAT UN EGRAN GRII ) dupa care apare o propozitie,, could not initialize graphics device " Vreau sa ma ajutati sa rezolv problema /Ms anticipat / DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| AndreiStoica003 a răspuns:

Incearca asta:
Da-i dreapta click pe iconita FIFA WORLD
Da-i la properties
Da-i la compatiblity
Bifeaza run this program in comability mode for: windows 7
Daca nici dupa asta nu merge:descarca si instaleaza ultima versiune de DirectX (www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35)
Si Visual C++ (http://support2.microsoft.com/kb/2019667/ro)
Daca nici asta nu merge:
Da-i dreapta click pe desktop
Da-i la screen resolution
Da-i la advanced settings
La properties de la adapter type
La driver si dai la update driver
Si da-i la search automatically
Daca nici asta nu merge:
Du-te la documents
La FIFA World si sterge fisierul ''settings'' si porneste jocul

| EuNuTu111 explică (pentru AndreiStoica003):

Frate prima varianta nu merge pentru ca AM WINDOWS 7 DAR NU APARE ACOLO, singura chestie care cred ca ar fi apare ceva de gen Windos 98 / ME