| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un laptop in special pentru gaming(si office dar mai mult pentru gaming).

Am buget de 2000 lei MAXIM.
Nu am multe mofturi dowr doresc sa imi mearga
Cs go 100 fps
Minecraft 80 fps
Fortnite 60fps
Ets2 60 fps

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu-ti lua laptop! Varul meu a dat 2.500 lei pe un laptop si fps-ul pe cs go era de vreo 80-90 pe slow, juca gta v in abia 40 si ceva de fps-uri.
Nu o sa gasesti laptop de gaming la 2k lei, crede-ma pe cuvant.
Cu banii aia iti iei un pc care atinge performantele unui laptop de peste 3.500 leiwinking

| petrovici4 a răspuns:

Vezi ca era zilele trecute pe la altex un Acer cu ryzen 5 si vega8 la 2099 de lei, ar trebui sa iti mearga lejer pe ala