| anonim_4396 a întrebat:

dupa ce am instalat windows-ul am descarcat earthmetin2 l-am instalat si cand saintru imi da o eroare cere Net framework4.0 il are il el dar cand incerc sa il instalez se incarca putin si scrie:"Windows Installer version 3.1 or higher is required to perform this instalation.Please visit(imi da un link la Microsoft de unde sa iau netframework dar nici cu ala nu merge) to obtain the appropiate version of windows installer 3.1 for your sistem" ce sa ii fac ajutati-mabig grin

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai windows XP?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| CR7Legend a răspuns (pentru neluL):

Da xp am sp 2

| neluL a răspuns (pentru CR7Legend):

Nu merge pe SP2! Nu stiu daca mai poti face update la SP3. Pe SP3 merge instalat Net framework4.0. IL gaseai in Update-urile optionale sub forma dotNetFx40

| CR7Legend a răspuns (pentru neluL):

Deci trebuie sa bag sp 3? cu un last xp nu ar putea merge?big grin

| neluL a răspuns (pentru CR7Legend):

Windows-ul trebuie updatat la SP3 nu conteaza daca este last XP, trebuie sa fie SP3.

| CR7Legend a răspuns (pentru neluL):

Si cum il updatez?

12 răspunsuri:
| CR7Legend a răspuns:

L-am facut:X am bagat windows last xp si mergehappy

| Mihail2020 a răspuns:

AAA
Daca ai aceasta problema iti zic ce sa faci merge sa instalezi Net framework 4 daca instalez windows 3.1 de ce cere pentru anumite calculatoare sa treaca la un net framer mai mare ii trebuie un windows mai puternic si de asta cere sa porneasca rapid iti dau si linkurile.
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=25
Ultima de jos de 2.5MB ca sa mearga instalez si gata.
Aicea ai link cu framework 4.
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17851
Mult succes la metin2.

| CR7Legend a răspuns (pentru Mihail2020):

Metinul are inclus in folder net framerwork 4.0 dar v-am spus dau sa il instalez se incarca si da eroarea aia

| CR7Legend a răspuns (pentru Mihail2020):

Si nici pes 2009 nu imi merge iar inainte sa bag windows-ul asta mergea si metinul si pes-ul.cand incerc sa bag driverul de la placa video zice ca nu se potriveste sau este prea veche versiunea

| Alex11221122 a răspuns:

Ce sistem de operare ai!

| CR7Legend a răspuns (pentru Alex11221122):

Pai am AMD Athlon(tm)64x2 Dual Core Processor 4400+ 2. 30ghz 1 gb ram