| SpeedPrimer a întrebat:

Este bun pentru gaming pc-ul:
http://m.emag.ro/......DMZN7MBBM/
Are ce ii trebuie ptr a rula bine niste jocuri ca assasins creed pana la 4, prototipe 1, 2, gta 4 si dlc-urile, minecraft, the forest, cod mw 3, cod black ops 1, serious sam 3, mortal kombat 9?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele jocuri mai vechi vor rula bine. Un computer pentru gaming incepe de la 3000 lei in sus. Asta este bunicel si poate fi imbunatatit cu o placa video dedicata si macar 4 Gb de RAM.
De exemplu MK 9 no sa-ti mearga. Necesita placa video dedicata, macar NVIDIA GeForce 8800 GTS sau AMD Radeon 3850.

| SpeedPrimer explică:

Si cam cat ar costa astea?
Momentan nu am un buget mai mare de 2000lei