| Daaniiel a întrebat:

Este compatibila aceasta placa video http://www.emag.ro/......DR6QJBBBM/ cu placa mea de baza AMD A4-3300 Radeon, PCI-EXPRESS X16?

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

LoL cica cu placa ta de baza, ala e procesorul nu placa de baza, in fine, placa video e compatibila pentru ca este un singur slot pentru placile video, pci express, toate placile video au acest socket, doar daca placa video este de prin anii 2000 cand erau pe agp.

| Daaniiel explică (pentru EnvyU):

Scuze, nu ma pricep. am intrebat pentru ca am luat o placa video http://www.emag.ro/......DFBY3MBBM/ si deschideam pc-ul si nu imi trecea de faza aia la inceput. ramanea blocat, cu placa veche merge

| EnvyU a răspuns (pentru Daaniiel):

De ce nu ai zis ce problema ai de la inceput? Deci instalezi placa video, adica o pui in slotul acela albastru care are o liniuta mica la inceput si apoi o linie mai mare, o bagi sa fie intrata bine, apoi bagi mufa de la monitor la o mufa care se potriveste la placa video, are 4 mufe, una albastra, 2 albe, si 1 mica mica, vezi ce mufa are monitorul tau si o bagi in aia, apoi pornesti calculatorul, si instalezi driverele de la nVIDIA, cauti pe net nVIDIA drivers. Daca are probleme zi exact in detaliu ce probleme are. O fi posibil sa fie o problema cu procesorul, pentru ca are deja placa video procesorul.

| Daaniiel explică (pentru EnvyU):

Am pus tot.deschid pc si nu se incarca aia la windows. nici nu ma lasa sa intru in bios. se.blochează

| EnvyU a răspuns (pentru Daaniiel):

Deci cu placa video se blocheaza, dar cand o scoti merge, extrem de ciudat. As vrea sa zic ca o fi sursa de vina, dar placa nu consuma mai nimic, totusi ia uitate la sursa si vezi daca scrie pe undeva 300W 22 A. Eu as incerca sa o testez la cineva daca ai putea, ori sa o trimiti inapoi sa zici ca nu merge. Din curiozitate, care era placa video veche?

| Daaniiel explică (pentru EnvyU):

AMD RADEON HD 6450 1 GB 64 bit. si eu luasem http://www.emag.ro/......FBY3MBBM/, am returnat-o si astept sa vina placa asta http://www.emag.ro/......DR6QJBBBM/

| EnvyU a răspuns (pentru Daaniiel):

Sa speram ca merge, oricum ar fi mai buna, si in plus este si radeon, adica amd ca si procesorul. Dar totusi CE sursa ai daca stii cumva

| Daaniiel explică (pentru EnvyU):

Stiu ca e de 450 W

| Daaniiel explică:

Am pus tot... deschid pc si nu se incarca aia la windows... nici nu ma lasa sa intru in bios... se.blochează