| Pashca a întrebat:

Eu joc pe un server de SA:MP, si vreau sa devin leader la LSPD. Pentru asta mi-ar trebui o cerere foarte buna, ca sa pot fi ales pentru leader. Trebuie sa raspund la urmatoarea intrebare.

De ce doresti sa devii lider la aceasta factiune (cat mai detaliata)

Dau funda... multumesc.

Răspuns Câştigător
| Darks96 a răspuns:

Hmmm, uite un motiv:
Motivul pentru care faci cerere de Leader: Fac aceasta cerere de leader deoarece vreau sa ajut serverul sa nu imi bat joc de factiune si sa fac sa aiba membri cat mai activi si prietenosi membri demni de e fi LSPD
Vreau sa fac sa nu le para rau ownerilor ca m-au facut leader
Vreau sa ajut factiunea cu tot ce pot si sa fac sa fie respectata asa cum merita

Si uite o cerere completa:
Nume:
Level:
Varsta:
Ai mai fost Leader:
La ce factiune:
Cat timp ai fost Leader:
De cand joci Sa:Mp in total:
De cand joci Sa:Mp pe server:
Iti stii regulile factiuni:
Poza cu /stats:
Motivul pentru care faci cerere de Leader: Fac aceasta cerere de leader deoarece vreau sa ajut serverul sa nu imi bat joc de factiune si sa fac sa aiba membri cat mai activi si prietenosi membri demni de e fi LSPD
Vreau sa fac sa nu le para rau ownerilor ca m-au facut leader
Vreau sa ajut factiune cu tot ce pot si sa fac sa fie respectata asa cum merita
Propuneri/Ideei/Noutati:

Sa incepem cu un mic regulament de recrutari:
Cand voi recruta voi recruta cand stu ca imi trebuie peste 2 membri
Testele de la recrutari vor fi din deagle/m4/mp5 + intrebari din regulament
Testele se vor da cu mine nu cu nimeni altcineva din factiune ca de aceea am fost ales leader ca sa am grija de factiune

Un mic Regulament LSPD:
*Un membru LSPD nu are voie sa omoare pe cineva aiuria sau sa faca DB aiuria
*Un membru LSPD trebuie sa fie activ si sa aiba respect fata de playeri de pe server
*Un membru LSPD trebuie sa aiba cei 7 ani de acasa
*Un Membru LSPD trebuie sa aiba ceva experietza ca si cop
*Un membru LSPD nu are voie sa iei mai mult de 3 banuri si acele banuri sa depaseasca 7 zile daca un ban depaseste 7 zile va fi demis cand ii va expira banul si daca ia 3 banuri va fi demis
*Un membru LSPD nu are voie sa dea /ad aiuria sa se scape de warn
*Un membru LSPD trebuie sa stee 7 zile in factiune daca nu vrea sa aiba Black List
*Daca un membru LSPD este inactiv este rugat sa posteze la inactivitate daca nu posteaza va fi demis dupa ce va reveni
*Fiecare membru LSPD este obligat s-a sfarsit de saptamana sa posteze la activitatea saptamanala pentru a putea vedea activitatea lui
*Daca un membru LSPD incalca vreo regula a factiuni si va avea post facut la reclama un membru LSPD si vor fi si dovezi va primi FW sau in cel mai rau caz depinde de situatie Demis

Salarile Saptamanale LSPD:
Salarive se vor acorda in functie de activitate si de cati suspecti au prins in cel mai rau caz ca un membru a fost cam inactiv si nu a prins un numar marisor de membri salarile pentru el vor fi urmatoarele:
Rank 1-50k
Rank 2-100k
Rank 3-150k
Rank 4-200k
Rank 5- nu va primi deoarece va fi doar co-leaderul cu rank 5
Rank 6 - nu va primi doarece va fi doar leaderul cu rank 6

Activitatea Saptamanala a Mebrilor LSPD+Metoda de rank up:
O sa pastrez metoda simpla de rankup + activitate. Rank-ul se va acorda doar pe vechimea in factiune, merit si activitate mare. In fiecare saptamana toti membri F.B.I sunt obligati sa posteze un screenshot cu /stats pentru a dovedi activitatea lor pe server.
Mai multe detalii ve-ti afla mai jos.

Mentiuni metoda de activitate:
- Daca in acea saptamana nu aveti 21 de ore jucate ve-ti primii avertisment, iar la a 2-a abatere ve-ti fi demisi.
- Topic-ul va fi deschis cu o zi inainte de sedinta pentru a avea timp destul sa postati.
- Poza cu /stats trebuie sa fie din ziua respectiva.
- In decursul acelei saptamani sunteti obligati sa aveti minim 21 de ore jucate (minim 3 ore pe zi).
- Activitatea voastra se va monitoriza dupa "PlayingHours", adica in fiecare saptamana trebuie sa aveti +21 ore pe langa cele de saptamana trecuta.
- Alte mentiuni pe parcurs.

Metoda de rank up + cerinte obligatorii pentru a primii rank up:
- Rank 1 - La recrutarea in factiune.
- Rank 2 - La 1 saptamana de la recrutare.
- Rank 3 - La 3 saptamani de la recrutare.
- Rank 4 - La 6 saptamani de la recrutare.
- Rank 5 - Va Primi doar co-leaderul
- Rank 6 - Doar leaderul

Mentiuni metoda de rank up:
- Am ales timpul mai mare de la Rank 3 la Rank 4 deoarece la Rank 4 aveti acces la 2 comenzi importante, si anume /clearw si /accept lawyer de care se poate abuza si nu vreau probleme de acest gen in factiune. In 6 saptamani (1 luna jumate) imi puteti dovedi ca meritati Rank 4 si ca sunteti oameni de incredere.
- Alte mentiuni pe parcurs.

Regulament de ordine interioara LSPD:
1)Mebri ce jgnesc/se cearta/vorbesc cu un limbaj neadecvat pe /d /r vor fi sanctionati cu FW sau chiar si demitere
2)Daca un membru nu asculta de un membru cu rank mai mare va fi sanctionat cu FW sau chiar si demis!
3)In caz ca leaderul nu este pe server va trebui sa ascultati de co-leader daca nu veti aslculta veti fi pedepsiti comform regulamentului
4)In caz ca veti sta undercover nu aveti voie sa umblati cu cop car deoarece pentru acest lucru exista masini speciale pentru undercover. Daca un membru este prins undercover cu cop car si va fi postat va fi pedepsit cu avertisment. Puteti da wanted si aresta cu undercover doar daca inainte ii aratati legitimatia ( /showbadge ) celui pedepsit.
5)Doar membri de rank 5 au voie sa puna eastricti restul doar sa participe la ele
6)Nu va furati suspecti intre voi daca un membru aresteaza un suspect va anunta pe /d de ex x il aresteaza pe y x zice pe /d y la mine
7) Nu voi permite nimanui sa stee afk mai mult de 10 min sau sa stee afk in HQ/masina
8)DAca un coleg a gresit veti lua legatura cu mine nu aveti voie sai faceti imd plangere ma cautati prima oara

Detali Despre Teste:
Cei noi intrati in factiunea F.B.I vor fi supusi la teste. Testele vor contine in:

Duele intre voi (cei acceptati) care constau in: DEAGLE/MP5/M4 (1 de fiecare)
9 intrebari (3 Regulament/3 Wanted List/3 Jail Time)
Pe parcursul testelor trebuie sa acumulati un minim de 10 puncte! Daca stiti perfect ve-ti obtine (9 puncte din regulament + 3 duele = 12 puncte). Din aceste 12 puncte aveti dreptul sa gresiti de maxim 2 ori (pici 2 duele, sau gresesti la wanted list odata + regulament odata). Acesta este doar un exemplu.

Regulament Sedinte LSPD:
1)Pe perioada sedintei doar liderul are dreptul sa vorbeasca, iar membri doar daca au acordul liderului.
2)Sedintele se vor tine in fiecare sambata sau duminica la orele 18:30
3)Cine nu va fi prezent la sedinta va fi trecut absent
4)La trei absente de la sedintza veti fi demisi
5)Daca nu stati locului la sedinte si va treziti sa faceti eu stiu ce veti primi rank down in cel mai rau caz demisi

Regulament Antrenamente LSPD:
1)Antrenamentele se vor tine de cel putin 2 ori pe saptamana
2)La antrenamente este prezenta obligatorie
3)Cine nu va veni la antrenament va fi pus absent
4)La trei absente veti primi FW si daca mai faceti inca doua absente veti fi demisi
5)La antrenamente nu aveti voie sa vorbiti fara acordul antrenorului

Regulament co-leader LSPD
1)Un co-leader nu are voie sa raspunda la Reclama un membru LSPD fara acordul sau inaintea Leaderului
2)Un co-leader trebuie sa fie activ si sa arate respect fata de ceilalti membri
3)Un co-leader trebuie sa aiba cei 7 ani de acasa +ceva experietza ca leader si cop
4)Un co-leader nu are voie sa raspunda la angajori job LSPD doar leaderul are voie
5)Co-leaderul va fi ales prin teste nu se va da co-leader pe ochi frumosi

Regulament Antrenor LSPD:
1)Un antrenor nu are voie sa raspunda la Reclama un membru LSPD de loc!
2)Un antrenor trebuie sa fie activ si aibe respect fata de membri factiuni si nu trebuie sa se creada zmeu fata de membri cu rank mai mic
3)Un antrenor trebuie sa aiba cei 7 ani de acasa + ceva experietna ca anternor si ca cop
4)Antrenorul trebuie sa sustina cel putin 2 antrenamente pe saptamana!
5)Antrenorul nu va fi ales pe ochi frumosi sau pe pile va fi ales prin teste corecte!

Regulament Eventuri in Factiune:
1)Eventurile in factiune nu au voie sa depeseasca 200k
2)Daca un membru face un event mai mare decat 200k va primi advertisment
3)Eventuri pot fi facute de orice membru ce doreste sa faca un event in factiune
4)La eventurile in factiune nu au voie sa participe doar membri factiuni

Cum poate sa iei un co-leader FW si Antrenor:
1)Un co-leader/antrenor poate lua Fw+demis din functie daca raspunde inaintea leaerului la Reclama un membru LSPD
2)Un co-leader/antrenorpoate lua FW+demis din functie daca raspunde la angajari job LSPD
3)Un co-leader/antrenor poate lua Fw daca va fi prins afk mai mult de 10 minute
4)Un co-leader/antrenor poate lua FW daca jigneste pe cine/injura sau isi bate joc de cineva in aceste cazu mai poate fi demis si din functie si din Factiune
5)Un co-leader/antrenor poate lua FW sau chiar demis + interdictie PD/LSPD/NG daca face abuz de factiune aceasta regula este pentru toti membri nu doar pentru co-leader/antrenor

Sper ca o sa fie buna... cererea nu cred ca e buna dar propunerile le poti pune si daca nu e nevoie winking