| Florin384 a întrebat:

Ieri ma jucam liniștit CS:GO si a primit dintr-o data blue screen, dupa am așteptat 3-5 minute iar pc-ul nu își dădea restart, asa ca l-am scos din priza și am vrut sa îl deschis iar dar nu se deschidea monitorul, tastatura, mouse-ul ci doar căștile. Am încercat sa schimb cablul VGA și sa îl pun în placa de baza dar tot nu mergea, se aprindea doar aceea Luminița de la butonul de off/on. Vreau sa știu dacă e posibil sa se strice toate de odată

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Posibil o placuta de RAM sau hdd ul. Daca ai doua placute ram incearca cate 1 pe rand si vezi daca porneste. Posibil si hardul.

| Florin384 explică (pentru marinaru777):

Pe pc am un Ssd de abia cumpărat + un HDD mai vechi dar nu prea cred ca este problema de la acestea. Am doar o plăcută de ram dar voi încerca alta.