| Raul722 a întrebat:

imi ziceti si mie ce placa video de gaming s-ar "potrivi"cu un procesor I5 de 2. 3ghz quad core si memorie RAM de 4gb?

Daca ajuta cu ceva, am windows 10 64-bit

3 răspunsuri:
| OberynMartell a răspuns:

Spune și ce placa de baza ai.

| alexkapitany25 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......28-bit-1/. aceasta placa e foarte buna la pretul ei. duce ultimele jocuri pe mediu in 40 - 50 fps Placa video GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB DDR5 128-bit... si asta duce ultimele jocuri in 60+ fps pe un hight

| alexkapitany25 a răspuns:

Placa video ASUS GeForce GTX 1060 STRIX GAMING 6GB DDR5 192-bit in caz de iti permite bugetul. daca ei aceasta placa video si iti mai iei inca 4 gb rami. duci toate jocurile pe ultra. peste 60 fps. cu msa si fxa on duci in 50 fps