| nimenisinimik a întrebat:

In acest moment folosesc pe Pc windows 7 si as vrea sa instalez linux kali oarecum fara sa pierd nimic de pe pc.Stiti cumva vreo metoda?

1 răspuns:
| Snaxpro a răspuns:

IL instalezi pe alta partitie, una goala pentru ca atunci nu vei pierde nimic.Iar dupa ce il instalezi cand Deschizi calculatorul iti va aparea ce sistem de operare sa folosesti. Daca vrei sa ai numai linux instalezi in partitia cu windows 7, Dar inainte dai format sa stearga tot ce tinea de windows.