| scp3008 a întrebat:

Am pe un laptop instalat Kali Linux si vreau sa il sterg sa instalez Windows in schimb. Am facut un Usb Bootabil cu windows pe el, insa nu pot accesa stickul, nici cand dau Boot, nici sa o deschid dupa ce porneste Linux. Kali Linux trebuie sters printr-o anumita metoda specifica sau unde e problema?

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Trebuie sa faci stick cu uefi/gpt si nu mbr
in plus, in Linux nu am auzit de nici un program nici macar VAG decent care sa faca stick-uri boot-abile de windows
deci, ar trebui sa te duci la un prieten cu windows, si sa faci stick-ul cu rufus... ala e SFANT!

| scp3008 explică (pentru Brizbriz):

Am rezovat era de la versiunea de windows. Voiam sa pun pe un pc vechi si am vrut sa pun Widows XP si ala nu mergea, acu am incercat cu windows 7 si merge OK. Logic am alt pc de unde fac usb bootabil

| Brizbriz a răspuns (pentru scp3008):

Ah, ok, bv

| pashkal a răspuns:

Asa am patit si eu cu un laptot de nu imi vedea stick-ul in meniul de boot de la bios. Trebuie sa refaci stick-ul cu programul rufus si in loc de mbti sa pui gpt sau cum ii zice la aia, e ceva de genu.