| stanadi2010 a întrebat:

Salut in legatura cu samp va rog ajutati-ma cum creez un server samp Romania super stunt sau de ori care dar 0.3e.
Daca stiti spuneti-mi cum se scripteaza comenzile Funda happy

:laughing

6 răspunsuri:
| VladPetcu a răspuns:

De creat este o mica problema ca tu acum ceri multeeeee scripturi.
In schimb de modificat comenzi este foarte simplu uite ce ai de facut.

Deschizi pawno apesi ctr+o si deschizi din fisierul gamemodes gm utilizat de tine. Apesi ctrl+f si cauti o comanda ex: ''/givegun'' si in loc de /givegun stergi si lasi ''/gun'' sau cum vr tu. Dupa apesi ctrl+s si apoi F6.
Funda?

| stanadi2010 explică (pentru VladPetcu):

Bine eu vroiam mai precis sa imi dai un fel de link sa pot downloada ce imi trebuie pentru a creea un server dar totusi mersi ca mai anvatat dar pentru funda astept...

| VladPetcu a răspuns (pentru stanadi2010):

Uite aici ai tot de ce ai nevoie ''http://forum.sa-mp.com/forumdisplay.php?f=70'' asa ca da fundita la tata:.))

| Raxi a răspuns:

Ii foarte greu, dar daca vrei am eu un server fix de la Romania super stunt, e v 15 parca si poti sa il faci si 0.3e si ii fain eu aveam pe el peste 100 playeri pe zi

| stanadi2010 explică (pentru Raxi):

K da-mi dar ma faci si pe mine owner daca poti? tare as vrea

| Raxi a răspuns (pentru stanadi2010):

Daca vrei serveru add la dj_radu_hip_hop