| ribak a întrebat:

In urma cu o luna si ceva mi s-a furat contul de League of Legends, am intrat pe siteul lor si am dat acolo ca am uitat parola, mi-a venit emailul ca sa imi verific contul si trebuia sa completez campurile cu numele meu de utilizator si cu parola, le-am pus dar spune ca nu au fost recunoscute. Cum as putea sa imi recuperez contul?
Funda!

Răspuns Câştigător
| KeNNT3D a răspuns:

Salut,uite fa cerere aici ":
https://support.leagueoflegends.com/anonymous_requests/new
Scri ce iti zice acolo, si la descriere scrii ce s-a intamplat si ce vrei, intr-o zi sau 2 maxim iti vor raspunde, daca mai ai nevoie de ceva imi lasi mesaj, bafta.

2 răspunsuri:
| DaDuSH a răspuns:

Daca nu ai avut nimic de valoare pe el (skinuri sau sa zicem ca erai in gold 2) nu prea are rost sa te chinui sa-l iei.
Riot nu se prea ocupa de playeri asa cum ar trebui. Odata am luat report pentru inappropriate name (avand numele Dadus...) iar cand am trimis mesaj la riot nu mi-au zis sa ma comport mai frumos in meciuri si sa respect the summoner`s code.
Totusi ai putea sa mai faci un ticket in care sa intrebi ce trebuie sa faci ca sa dovedesti ca acel cont iti apartine, ca a fost al tau. Daca contul e pe e-mailul tau ar trebui doar sa pui username si parola care au fost inainte sa fie contul spart ca sa confirmi ca iti apartine.

| ribak explică (pentru DaDuSH):

O sa incerc sa fac asa, daca nu merge o sa-mi fac alt cont, de fapt am deja altul dar am lvl 2 big grin, cat despre skinuri aveam vreo 2 sau 3... Mersi pentru sfat