| Darkkhan a întrebat:

Intentionez sa imi deschid un server de cs 1.6 hostat cu plata si un forum la fel, hostat cu plata.Am cateva intrebari!

1)Imi recomandati vreun site pentru hosting de CS si unul pentru un FORUM?
2)Am gasit o firma denumita 'hostpixel' insa cand vreau sa creez un server, DNS-ul va fi : exemplu.hostpixel.ro.
Eu as vrea de genul : cs.exemplu.ro
Cum fac asta? Sunt firme care au gen hostpixel si altele cum vreau eu?
3)Cum se foloseste FTP-ul? Adica dupa ce fac plata si o sa am serverul deschis cum se face? O sa il am in calculator sau pe internet? Pluginurile cum le bag? Nu vreau multe. ci 2-3 si nu le vreau neaparat.

*daca cineva se pricepe la lucrurile astea, il rog sa ma adauge la ID-ul de messenger gabrielptt.

Cam atat. funda si o mare multumire celui care imi raspunde!

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Cea mai buna firma de host este Kornd, iti recomand sa il hostezi la el pentru ca nu va fi lag pe server si iti va face reclama la el si vei avea mult playeri.

| Apostol_Andrei_1998 a răspuns:

Andrei_fotbal49@yahoo.com id meu sunt hoster si scripter!