| anonim_4396 a întrebat:

Salut,intrebarea asta se adreseaza celor care se pricep in domeniul calculatoarelor.
Am un laptop, o sa dau aici niste info : Amd Ryzen 5 2500U + Radeon Vega Mobie gfx, 8GB RAM, 64bit, win10
Acum,intrebarea mea este: Credeti ca ar putea sa ruleze Gta 5 fara sa-mi provoace daune?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La setari minime da, cred ca ar merge! Daune n-are cum sa provoace pentru ca se inchide laptop-ul daca ceva nu e in regula...

| marinaru777 a răspuns:

Cred ca se poate pentru ca ai 8gb ram sa nu uiti sa dezactivezi antimalware pentru ca scaneaza permanent si ingreuneaza sistemul
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
Placa video trebuie setata pentru performanta nu pe calitate.

| MaoSatan a răspuns:

Well Well my boy, gta 5 este prost optimizat si da prost optimizat, de ce? Imi mananca maxim 3, 5 gb vram si tot ruleaza in 80 fps uri, pe rtx urile noi 3060 ti/3060/3080 ruleaza 150 fps. Dar aici vorbesc totul maxim, iti va merge bine cu setari recomandate dar keep in mind jocurile de obicei au un aim de 60 fps uri.