| Ady3vale a întrebat:

Salut, joc PVP-Metin2 ca Sura arme magice
Sura arme magice este cel mai bun caracter deoarece orice item ar avea adversarul pe risipire ii scadeti lejer 10-13k, iar pe restul nimic daca adversarul are atac corporal.

Bonusurile sunt destul de mari si pe 1-5 si pe 6-7 sunt identice:
PV: 6500

INT/VIT/DEX/STR: 100

Semiom/Blocare/Farmec/Necunostiinta/Atac corporal/ Regenerare PV(PM)/ : 35

Critica/Patrunzatoare/Rezistenta la magie/Rezistenta la foc/Rezistenta la otrava/Aparari(sabie/2maini/pumnal/clopot/evantai): 25

speciale 6/7:
rezistenta contra unei rase: 35
tare impotriva unei rase: 25
in rest sunt ca la 1-5 (PV/Critica/INT)...

As dori sa imi spuneti, daca stiti, un set bun din bonusurile acestea, in special pe 6/7 as dori sa imi spuneti cum sa le fac.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cum ii spune la server?
Uite ce set zic eu sa incerci:
Anti saman dragon ( buffer)
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva samanilor, rezistenta la samani

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei).
SCUT: int, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva samanilor, rezistenta la samani

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva ninja, rezistenta la ninja

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, int, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva ninja, rezistenta la ninja

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, int, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta.
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva sura, rezistenta la sura

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, int, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.
6/7 pe toate itemele: tare impotriva sura, rezistenta la sura. Totusi itemele pe care pui bonusurile conteaza foarte mult si nu uita sa cumperi roua, viata, atacul si apararea zeului dragon si critica si patrunzatoare.

| Ady3vale explică (pentru William):

Tare si rezistenta sura nu tine... ma bat toti
INT PV pe toate e mult mai bun decat tare si rezistenta dar tot ma mai bat vreo 10-20 de pe server.

| William a răspuns (pentru Ady3vale):

Pe ce server joci?

| William a răspuns (pentru Ady3vale):

Conteaza si itemele pe care pui bonusurile, o sa intru maine pe server sa vad cum e si iti zic atunci.