| funky7up a întrebat:

Salut la toti! am si eu un PC cu:
-4GB RAM
- 2. 4GHz (2 CPUs) INTEL CELERON G530
-1GB nVIDIA GeForce GT 520 (Directx 11)

Si jocurile imi merg foarte greu adica trebuie sa la pun pe low ca sa joc si eu cat de cat decent!

Oare este din cauza procesorului?

Va rog raspundeti! Cel care ma lamureste va primi funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si vorbim asa de jocuri la modul general? Pai multe jocuri au peste cerintele tale de sistem recomandate! Fa un update la driverul de la placa video!
ACTUALIZARE DRIVER pentru placa video manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe placa video si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa ta video manual de la producator.

Influenteaza si procesorul dar nu asa de mult! Placa ta video este de LOW mai ales pentru jocurile noi. Vezi aici in josul paginii ce jocuri ruleaza pe pc-ul tau.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-520M.43104.0.html

Bafta!