| Tigrisorul00 a întrebat:

ma ajutati va rog sa creez un server de metin2 fara hamachi si fara mc. pe net sunt doar tutoriale pentru creearea serverelor pe mc sau hamachi. va rog mult! sau pot ajuta la intretinerea unui server deoarece am mult timp liber si cunostinte medii de administrare

1 răspuns:
| TechGuyTpu a răspuns:

Simplu,in loc de ip de la hamachi pui ipv4 tau in server(si in client).Of course ai 2 optiuni, ori ai un router care iti face ip static(adica nu se schimba mereu cand dai res la pc) ori pc va fi mereu on.