| TutorialsGaming1000 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu raspunsurile la urmatoarele intrebari? (sunt de pe serverul RO-RP.

Cum este corect să ajungi mai repede dintr-un loc în celălalt?
Închiriez o mașină sau chem un taxi. Dacă nu am bani, merg pe jos.
Alerg (și fac bunnyhop) pentru a ajunge mult mai repede.
Rog un administrator să te teleporteze.
Se consideră /do-ul " /do Geam?". Care frază este incorectă din următoarele?
RP-ul este incorect, detaliile date sunt puține iar partenerul la Roleplay poate să nu înțeleagă la ce mă refer.
RP-ul este corect, persoana cu care fac Roleplay știe la ce mă refer.
RP-ul este incorect, persoana cu care fac Roleplay poate înțelege orice și astfel nu se poate realiza un RP corect.
Pot avea un nume de genul "Brinety Spears", "Brad Pitt" etc?
Da, din moment ce există persoane pe care le cheamă așa, nu văd de ce nu aș putea avea același nume.
Nu, este considerat "nume faimos" și este interzis.
Doar cu permisiunea unui admin.
În timpul unei urmăriri, cazi cu mașina în apă și aceasta îți este distrusă. Care dintre următoarele acțiuni este cea corectă?
Înot în larg, mă scufund și mă omor pentru a ajune la spital și a scăpa de polițiști.
Ies din apă, mă predau sau încerc să fug în speranța că scap de ei.
Dau /q și apoi revin cu o altă mașină în urmărire
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me deține mai multe mașini printre care Sultan, Voodoo și Jester.
/me provine din statul Nevada, unde mama sa l-a născut la spitalul central al zonei.
/me caută cu privirea o bâtă de baseball fiind ușor panicat de situația în care se află.
Este permis să anunți că vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe căi publice (/ad, /cad // în ziar, la radio)?
Da, dacă îmi ascund identitatea sau maschez obiectul ilegal (spun că vând/cumpăr arme de jucărie etc).
Nu.
Da.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me a fost lovit cu o bată de baseball în zonă craniană în urmă cu câteva minute.
/me stă cu capul pe spate gândindu-se la soția sa, fiind fericit pentru că primul sau fiu se va naște.
/me este într-o baltă de sânge, având ochii închiși.
Ai voie să folosești /cad în scopuri personale? De exemplu "/cad Vând mașină, marca clover."
Dacă vreau să-mi vând mașina, pot să folosesc și /cad și /ad.
Nu. Folosesc /cad doar dacă dețin o companie și vreau s-o promovez.
Da, dacă nu am alte alternative.
Ce se întâmplă dacă îi dai "țeapă" cuiva de $100.000?
Voi fi arestat de către LSPD.
Voi fi sancționat de către admin.
Nimic, este permis, atâta timp cât fac RP.
Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru un anunț într-o manieră RP?
Vând jucării (( arme )).
Vând mașină Clover, an de fabricație 1998. Prețul este negociabil.
Vând plante frumoase crescute în seră, cea mai bune calitate de marijuana, contactați-mă.