| CristofanMarian1999 a întrebat:

Ma puteti ajuta! Cand joc Fifa,Counter, etc. unitatea incepe sa friga si pe ecran imi apare diverse linii negre si albastre Iar daca inchid jocul unitatea incepe sa sse raceasca
Dau Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Descarca hwmonitor, si il lasi deschis cand te joci, dupa aceea vezi ce temperaturi au fiecare componente. daca la procesor ai peste 70, sau la placa video peste 90 atunci ar trebui sa te ingrijorezi si sa cauti metode de a reduce temperaturile. iar in legatura cu liniile de pe ecran, acestea s-ar putea sa fie cauzate de placa video care da semne ca nu mai poate.

2 răspunsuri:
| milinalexandru a răspuns:

Din cauza placii de baza, procesor sau sursa asa cred.