| robi5573 a întrebat:

Salut ma puteti ajuta putin placa mea de baza suporta SLI 3 way dar as vrea sa achizitionez o placa video cu SLI 2 way ar fi compatibile?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

SLI 2 way se refera la faptul ca poti conecta intre ele mai multe placi grafice, pentru a lucra ca un tot unitar, o piesa unica, la performanta adunata de la toate componentele (2 3 sau chiar 4 placi video - am citit ca exista). Daca suporta 3 way, nu cred ca daca pui 2 way va fi o problema. Trebuie doar ca socketul placii de baza pentru placa grafica sa se potriveasca cu placa video pe care doresti s-o folosesti.