| Mih78585667 a întrebat:

Salut, mai am câteva întrebări despre console:
Există și varianta super slim la PlayStation 3?
Daca da, ce rezoluție are? De fapt as vrea daca puteți să-mi dați toate rezoluțiile de la PS3
La PS 3 slim și dacă există și super slim dati-mi și la asta.

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Suporta rezolutie de 1920x1024, nu mai mare. Singura varianta de PlayStation care suporta rezolutie 4k, e cea Pro la PS4.

| Mih78585667 explică (pentru Csander):

Dar PS 4 ce rezoluție are/?
Poate avea 2k?
Oricum una mai mare de 1080?

| Csander a răspuns (pentru Mih78585667):

E limitat la 1080, nu merge mai sus. Doar PS4 Pro poate mai sus de 1080.

| Mih78585667 explică (pentru Csander):

Și are cumva vreo problema daca mi-aș pune PlayStation 4 pe un ecran 4k de 101 cm? Ar avea bari negre?
Dar pe un ecran de 1080p de 89 cm?

| Csander a răspuns (pentru Mih78585667):

Tv-ul 4k funtioneaza si pe rezolutii mai mici.
Diagonala Tv-ului nu are nici un impact asupra PlayStation-ului. Doar ca daca folosesti un PlayStation 4 pe un Tv 4k, rezolutia ta o sa fie tot de 1080.
Barile negre nu or sa apara doar daca jocul respectiv este facut in asa fel, sa aiba acele bari negre. Dar de obicei asta poate fi setata si din meniul jocului cat si din setarile Tv-ului.

| Mih78585667 explică (pentru Csander):

Mulțumesc fain o seara buna