| WiPi a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un calculator nou si am inceput sa incerc diverse jocuri cum ar fi dota2, assassin`s creed 3, counterstrike:global offensive si la toate am dealy ( lagg )
calculatorul este nou are:

RAM: 4 gb ram ddr3
BIOS: BIOS Date: 01/18/12 15:27:38 Ver: 04.06.05
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G630 @ 2. 70GHz (2 CPUs), ~2. 7GHz
Placa video : Intel(R) HD Graphics Family (1, 5 GB)
Directx: directx 11

am postat asta fiindca sper ca, cineva dintre voi, mai priceput sa ma poata ajuta, i-as fi foarte recunoscator.

5 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Nu prea stiu ce sa-ti zic si evident nici costel1 nu stie, nu stiu de ce a deschis gura. Am citit pe cateva forumuri ca Intel HD Graphics nu exceleaza in jocuri, probabil de aici este problema. Da-ne modelul exact al placii video (click dreapta pe desktop--Screen Resolution--Advanced Settings--Adapter=modelul placii pentru windows 7) si voi putea sa-ti spun exact.

| WiPi explică:

Http://i50.tinypic.com/2wh2hx0.png
mai exact de atat nici ca se poate

| JohnnyWylde a răspuns (pentru WiPi):

Citeste aici http://ca.answers.yahoo.com/question/index?qid=20120315171334AAxIuae sigur vei afla. Din cate am inteles eu memoria dedicata este cea care conteaza foarte mult fiindca daca placa ajunge sa ia din memoria Ram-ilor tai atunci va merge foarte greu. Citeste sa vezi

| WiPi explică:

Totusi, cum pot mari aceasta memorie? la mine in uz sunt doar 100mb, iar placa e de 1.6 gb

| costel1 a răspuns:

Pai la ce sa te ajut? cum se joaca probleme, dezavantaje? Si daca ai pc nou ar fi bine sal ti nou, ca daca iti iei jocuri piratate o sa se duca pc-u