| BezeaToxica a întrebat:

Mi-am instalat Need for Speed Rivals si imi da eroarea aceasta:
C:\Windows\system32-MSVCR110.dll is either not designer to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original instalation media or contact your system administrator or the software vendor for support.
Ma poate ajuta cineva? deja am adaugat msvcr1100 in system 32 dar tot da eroarea...

3 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

Daca jocul este piratat nu te astepta sa iti mearga

| anonymous00702 a răspuns:

Buna ziua,
Contacteaza-ma pe mess: madalinbaica (intre orele 14:00, 17:00)
Sper ca te-am ajutat, pa

| Emilia58743 a răspuns:

Mesazhet MSVCR110.dll gabimit mund të shfaqet kur Windows fillon, kur është hapur një program, kur një program është i rrjedhshëm, kur një program është i mbyllur ose në pothuajse çdo kohë gjatë një sesioni të Windows-it.

Për të zgjidhur këtë çështje, ri-regjistrimin e fotografi etj

i. Kliko Start, dhe pastaj shtypni Run dhe hit enter.
ii. Lloji regsvr32 MSVCR110.dll në kutinë e Hapur, dhe pastaj kliko OK.
iii. Kliko OK kur ju merrni mesazhin e mëposhtëm: DllRegisterServer në MSVCR110.dll sukses

Gjithashtu i referohen nenit "ugiflib.dll - Çfarë është ugiflib.dll?" Http://www.dlllibrary.net/ugiflib_dll_What_is_ugiflib_dll.html