| BestOfTheBest a întrebat:

Salut mi-am luat si eu football manager 2011 (rip) dar cand intru in el imi zice:

This application has failed to start because d3dx9_41. dll was not found. Re-instaling the application may fix this problem...

prima data am crezut ca e din cauza ca nu am direct x9. l`am instalat si tot degeaba. sad

4 răspunsuri:
| KingofWaR1 a răspuns:

E de la Net Framework! Iti trebuie ff mult pentru a rula jocuri profesionale!

| BestOfTheBest explică (pentru KingofWaR1):

Ce imi trebuie ff mult?!

| KingofWaR1 a răspuns:

Iti Trebuie Net framework 2 sau mai mult Directix 9.0 sau mai mult placa video pe masura(peste 512mb)siii cam atat!

| BestOfTheBest explică (pentru KingofWaR1):

Am instalat net framework 4, am directx 9.0, placa video e ati radeon hd 3450.512 mb/1 gb ram ce imi mai trebuie?straight face ca tot nu a mers