| adyb0y a întrebat:

Mi se da restart la calculator la intervale de o ora, doua ore. Am reinstalat windowsul dar tot asa se manifesta? Mentionez ca am o placuta de rami care are 2 lamele rupte(lamele de contact). Inainte nu mi se dadea restart, ci doar de cateva saptamani a inceput. Ar putea fi, concret, asta motivul? sau poate fi din cauza procesorului? Va multumesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Este ceva problema cu racirea sau sursa de curent. Poate ca ai desfacut cooler-ul si radiatorul sa le cureti si n-ai pus la loc pasta termoconductoare. Daca RAM-ii n-ar functiona s-ar bloca de tot si n-ar porni computerul.

| adyb0y explică:

Ok. Am inteles. Multumesc frumos