| 6ferko6 a întrebat:

Salutare.
De curand calculatorul a inceput sa se incinga foarte repede, si isi dadea singur restart din ce in ce mai des. Am incercat sa reinstalez windowsul, si spre surpriza mea, cand l-am reinstalat primeam bluescreen la un moment anume(la minutul 35 din instalare). L-am lasat asa cateva zile, si am constatat ca peste 2 zile isi dadea restart imediat ce intra in instalare. Dupa alte cateva zile aprind PC, se aude sunet, coolerele se invart, insa beculetele de la unitate nu se aprind, iar monitorul afiseaza NO-SIGNAL. Am curatat de praf tot, insa fara rezultat. Am scos si bagat toate componentele, insa fara rezultat. Astept parerile voastre in legatura cu ce piesa poate fi arsa. Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| ShadowSKQ90 a răspuns:

Din cauza caldurii se incinge, asa imi facea si mie daca il lasam mult pornit, dar il opream sa se raceasca big grin

| cRIT a răspuns:

Mai baga un cooler sau schimbal pe cel actual cu unul mai bun.Sau poate e de la sursa daca zici ca da restart mai repede.Ai grija sa nu se arda ceva daca nu ai cooler de preferat lasa'l pana gasesti problema.

| 6ferko6 explică (pentru cRIT):

Nu sunt vreun expert la calculatoare, asa ca fi mai explicit la ce cooler te referi. Te referi la cel din sursa?

| TheDarkSider a răspuns:

Placa video sau sursa

| DyRUS a răspuns:

Poate ai probleme cu ventilatorul ala

| mns14 a răspuns:

Degeaba ai facut tot e ai facut tu, calculatorul face asa din cauza caldurii, trebuie sa mai pui un ventilatorbig grinfunda?

| 6ferko6 explică:

Prin cooler va referiti la cel din sursa?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru 6ferko6):

La amandoua. Placa video si sursa. Daca nu stii care e baiu, schimba la ambele coolerul.