| InteRX a întrebat:

Nu ma pricep la calculatoare, eu vreau sa imi cumpar o placa video care sa mearga csgo pe ea daca puteti sa imi ziceti eu am componentele:placa de baza foxconn g31mvp/mxp,Intel core 2 duo E7600 3ghz si 2gb ram ddr2 pls spuneti-mi dau funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asta e perfect pentru tine! Link :
https://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/

| InteRX explică (pentru lpavel):

E co.mpatibila adică merge sa o pun?

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Nu ai pus toate detaliile dar am cautat pe net si am vazut ca e compatibila deci il poti pune, se va potrivi! Te poti uita si tu inca 1 data la detaliile placii de baza daca ai PCIe x 1, 2 sau 3 se va potrivi!

| InteRX explică (pentru lpavel):

Da am pcle x1 mss

| InteRX explică (pentru lpavel):

Dar stai la placa video scrie ca imi trebuie PCI Express x16 2.0 dar pe site scrie doar PCI Express x16 si nu cu 2.0 oare merge?

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Merge pe toate 3 : PCI x16 1, 2, si 3!

| InteRX explică (pentru lpavel):

Trebuie sa fie compatibila cu sursa?

| InteRX explică (pentru lpavel):

Si mai am o intrebare merge csgo pe ea si cu componentele mele?

| InteRX explică (pentru lpavel):

Merge csgo pe ea? si trebuie sa se potriveasca cu sursa? ultima intrebare

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

O sa mearaga csgo mai mult ca sigur cu ce ai si si cu aceasta placa video! Cu sursa nu are nici o treaba, cu placa de baza trebuie sa se potriveasca! Atunci conteaza sursa cand iti cumperi o placa video ultimul racnet, atunci trebuie sa ai o sursa buna ca altfel e ca si cum ai avea o placa video ca a ta acum nu una de ultima generatie big grin

| InteRX explică (pentru lpavel):

Deci trebuie sa o desfac si sa vad cati w are?

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Oricum daca ai ceva bani mai bine ai lua un pc nou ca asta e cam pentru muzeu... big grin

| InteRX explică (pentru lpavel):

Nu stau mult pe pc doar sa ma joc cu prietenii csgo atat vreau

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Iti spun din start ca ai o sursa de minim 250W care mai mult ca sigur e bun pentru aceasta placa video deci nu are rost sa te complici!

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Asa e numai csgo acum dar mai tarziu cand nimeni nu va mai juca csgo? De ce sa investesti bani intr-o rasnita(scuze dar asta-i adevaru) Asa cum am zis mai bine ai strange bani de un pc nou pentru ca la asta schimbari prea mari nu-i poti face...

| InteRX explică (pentru lpavel):

Pana atunci o sa am bani stransi si de alt pc.Acum desfac carcasa si vad ce sursa am si iti spun

| InteRX explică (pentru lpavel):

Minimu este de 103w Maximu este de 300w si totalu este de 350w inseamna ca merge deci doar atat vreau mersi si salut