| jiustinian122004 a întrebat:

Nu stiu cati dintre voi joaca Fortnite. Am o nelamurire. Am ps4 si vreau sa bag bani in joc. Cardul este exclus deoarece parintii nu au incredere. Singura varianta e acel giftcard pe care il voi lua din magazine. Acel giftcard are 100 lei. Stiu cum sa il bag dar am o intrebare. E o oferta pe shop la 112 RON, adica 112 lei. Daca am bagat acel card ce se intampla? Imi da v-bucks de acei bani, nu merge bagat, ce se intampla? Deci bag pe shop acest giftcard, cum imi da v-bucks? Nu e oferta la fix 100 lei. Daca bag pe aia la 45 lei, pot cumpara 2 oferte sau doar 1 si ceilalti 55 lei se pierd? E prima data cand bag bani in jocul asta

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca te referi la paysafecard, cea mai fiabila varinta e sa iti faci cont pe paysafecard https://bit.ly/2EbM8PA aici si tot aici iti introduci pin-ul de 16 cifre. Daca de xemplu tu bagi 100 ron si iei oferta la 45 ron, restul de 55 ron iti raman acolo in cont si nu se pierd, ii poti folosi pentru plati viitoare. Singurul dezavantaj e ca ai sume predefinite la 25, 50-100 ron etc.

| Ana7807820 a răspuns:

Pe cardul PlayStation ai un cod. Tu inscrii codul ala la metodele de plata cand vrei sa cumperi vbucks