| KnokOptust a întrebat:

Salut, pe un calculator ca acesta va merge GTA 5? Macar pe cele mai slabe optiuni va merge?
Intel Pentium 4, 3. 00Ghz, Ram de 3.50 GB, Placa video Nvidia Geforce GT 630 de 2GB si 64 biti. Cel mai bun raspuns primeste funda.

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu, ai procesorul prea slab. Si placa video e slaba. Data viitoare cand vrei sa iti iei placa video sau altceva, consulta un gamer, cineva care se pricepe la calculatoare.

| KnokOptust explică (pentru EnvyU):

Winddowsul este pe 64 biti dar placa video are 128 biti

| EnvyU a răspuns (pentru KnokOptust):

Nu are nici o legatura ce ai zis tu, 64 biti de la windows e un fel de platforma de rulare, nu are nici o legatura cu cat de bine ti-ar merge pcu, iar la placa video conteaza altceva nu doar cati biti sau giga are. Placile video bune sunt de la 4-5 milioane in sus.

| userul7200 a răspuns:

Nu iti merge.Eu am configuratie mai buna ca a ta si tot imi merge cu ceva lag. Daca nu ma crezi convinge-te singur: http://www.systemrequirementslab.com/......o-v/12455/

| KnokOptust explică (pentru userul7200):

Ba imi merge GTA 5 doar ca cind urc in masina si merg peste 100kmh incepe sa imi scada FPS-urile

| userul7200 a răspuns (pentru KnokOptust):

Si de la ce crezi ca face lag? Nu cred ca din cauza de la vreme.

| TechGuyTpu a răspuns:

Fa upgrade la procesor si merge jocul

| KnokOptust explică (pentru TechGuyTpu):

Cum adica upgrade la procesor?
Ce inseamna asta spune-mi terog

| TechGuyTpu a răspuns (pentru KnokOptust):

Adica sa cumperi alt procesor.
Un exemplu de procesor destul de bun pentru gta 5 este http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i3-4170-37ghz-box/ acum desigur daca suporta placa de baza