| Gabriel_Madalin_1990 a întrebat:

Pentru cei ce se pricep in server de minecraft pluginuri etc. as vrea sa stiu cum pot bloca comenzile de grief de tot adinca nici cei cu op, owner sa le foloseasca cum ar fi /sphere /hsphere etc! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Salut! Cand faci gradele trebuie sa le dai acces la comenzi de ex:
Helper:fly, kick, mute
Asa si la operator
Ii dai acces la aproape toate comenzile in afara cele de grief practic nu ii dai op ii dai acces la tot in afara de ce inseamna grief.

| Gabriel_Madalin_1990 explică (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Stiu dar as vrea sa le blochez de tot sa zicem ca am un prieten cu op si el vrea sa ma grifeze. o sa foloseasca comenzi de grief nu? ca cele de sus dar as vrea sa le dezactivez de TOT de pe sv.

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns (pentru Gabriel_Madalin_1990):

Pai... poti scoate pluginul cu world edit dar nu recomand