| NotAgain8967 a întrebat:

Pot pune o placa video DDR5 pe o placa de baza DDR3?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Contează tipul interfeței (sp fie compatibile), nu ce RAM are fiecare.

| NotAgain8967 explică (pentru mihai69):

La ce te referi prin tipul interfetei?

| mihai69 a răspuns (pentru NotAgain8967):

Adică PCI Express x1 / x4 / x16 (v 2.0 sau 3.0), AGP 8x (dar nu e cazul, astea sunt deja antice) etc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o poti pune, nu are nicio legatura una cu alta, placa video este DDR5 pentru ca este mai performanta iar Placa de baza e DDR3 pentru ca este putin mai veche.[Nu foarte mult]! Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti pune, nu are legatura una cu alta, placa video este mai performanta si de aia are DDR5, placa de baza este mai veche[Nu foarte mult] si de aia este DDR3. Sper ca te-am ajutat!