| 000MadMAX000 a întrebat:

Salut prieteni,am o intrebare aviz gamer-ilor,am un prieten care asteapta cu nerabdare aparitia jocului GTA V,faza e ca el are un laptop iar placa video de pe el e cam varza, ATI Radeon HD5470 512mb, procesorul si ram-ul sunt suficient de bune insa placa video are sanse cam de 29% conform site-ului game-debate, faza e ca el joaca Sniper Ghost Warrior 2 si ii merge destul de bine pe low chiar si medium iar pe game debate arata ca are sanse de doar 24% sa ii mearga jocul asta,voi ce parere aveti,are sanse la GTA V? eu sunt un pic nelamurit si nu stiu ce raspuns sa ii dau,ii merg foarte bine jocuri precum Far Cry 3, Dirt 3, Grid 2, TombRaider,FIFA 14 si multe altele.O parere ar fo bine venita, Multumesc!

3 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

GTA 5 va rula pe acelasi motor grafic ca si Max Payne 3, deci e posibil sa-i "mearga". Totusi nu inteleg cum de ii merg "foarte bine" jocurile mentionate cu vechitura aia de placa (si de laptop)...probabil totul pe low cu 10-20 fps-uri sunt de ajuns pentru el.

| 000MadMAX000 explică (pentru Osirius):

Sincer si eu m-am mirat, la FarCry 3 are cam 25fps, si restul cam tot pe acolo, 20-22-25fps,unele pe low altele pe medium la rezolutie 1366x768, a avut si Max Payne 3, 20-21 fps cam pe acolo, in unele cadre scadea la 17.

| algronema a răspuns:

Pai s-ar putea sa iti meraga, daca nu merge poti sa iti cumeri una noua nu sunt chiar asa de scumpe de exemplu eu am o placa foarte buna de 1G si am cumparat-o cu 210Lei... Daca zici ca ii merg foarte bine jocurile gen Farcry, Dirt 3 eu cred ca iti va merge si GTA V