| crabscore21 a întrebat:

Salut,prieteni vreau sa-mi cumpar o placa video mai pentru jocuri,dar nu prea am buget, am gasit nVidia GeForce 210, vor merge jocurila la ea de tip gta 4, AC3?,nu am nevoie de rezolutie maxima, nu prea sunt pretentios, rog mult sa ma ajutati.....va rog!

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Iti urez sa nu-ti mearga sacadat nici un joc cu acel gt210, dar din pacate realitatea e alta. recomand sa strangi pana la 430 de lei si sa iei macar o placa video Radeon HD 7750 daca vrei sa nu ai probleme in jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vor merge, gta 4 cam la low, dar vezi pana unde duce, si ac 3 va merge cam la medium depinde de procesor si ram

| domandaniel a răspuns:

Ai enumerat exact 2 jocuri prost optimizate. Pe gt 210 am testat eu placa unui prieten și i-a mers Dead Space 3 pe medium în mare parte și unele la off/low. DMC5, Dishonored, Spec Ops The Line merg. Îți recomand să strângi bani să iei una la 300lei+ să nu ai treaba. Pe lângă asta, contează procesorul, memoria ram, să nu faci bottleneck.

| Back2Life a răspuns:

Salut! nu cred ca o sa iti mearga jocuri asa noi, dar o sa iti mearga jocuri asemanatoare: AC BrootherHood, AC 2, AC Revelations etc uite aici caracteristicile placii http://www.game-debate.com/....../index.php