| rstar2 a întrebat:

Salut, recomandati-mi va rog un Fifa care sa imi mearga, am un laptop Asus x553ma, 4gb ram ddr3, procesor Intel quad-core 2, 6, placa video Intel hd graphics 1gb, 64vram ( mi se pare cam slaba ). Am incercat fifa 15 si merge greu la low, poate altele mai recente? Ms.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Doar placa video ti se pare slaba?
Laptopu ala e o PORCARIE!

| gamersamp12 a răspuns:

Ai placa video de 64 de MB atunci... Fifa 2006 care merge sigur. Incearca si Fifa 2007, Fifa 2008. Daca ai Windows 7 toti ratati se uita la "Total Available Graphics Memory" care e exagerata de mare. Dar de fapt memoria adevarata a placi video este la "Dedicatet Video Memory"
Ex:
Intel GMA Express Family 850 PLM HD
Total Available Graphics Memory : 2012 Mb (2gb)
Dedicatet Video Memory : 128 Mb
System Video Memory: 0 Mb
Shader System Memory: 1642 Mb (1, 6 GB)
Cand te uiti la memoria placi video valoarea exprimata la "dedicatet video memory" este cea adevarata. Adica in exemplu de sus placa video va fi de 128 de mb.