| numesiprenume0 a întrebat:

Se poate adauga memorie video(dedicata) unui laptop? Am un laptop: -Laptop Asus X553MA-SX455B cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core N2840, 2.16GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Microsoft Windows 8.1, Bing, Black-. Credeti ca daca i-as pune o memorie video dedicata mi-ar merge jocurile? Ajutor, dau funda! Un link catre o placa buna de jocuri, compatibila, dar sa nu fie prea scumpa... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt rare laptopurile care au slot pentru placa video dedicata. In majoritate chiar placile video dedicate sunt lipite pe placa de baza. Al tau are numai placa video integrata in procesorul Intel. Se poate schimba procesorul dar pentru a pune unul mai bun trebuie tinut cont de socket (al tau FCBGA1170) si FSB-ul placii de baza. Din pacate n-am gasit detalii tehnice despre placa de baza.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce frumos visezi! Daca vrei jocuri de ce ti-a luat laptop?

| AnKuXor a răspuns:

Nu,la laptopuri nu.