| Andreeee0098766 a întrebat:

Se aude un bâzâit enervant când intru într-un joc pe pc, nu e de la căști ca am încercat și cu altele, ce as putea sa fac? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se aude din pc sau la casti?

| Andreeee0098766 explică (pentru Wr3nch):

Se aude în pc dar când conectez căștile se aude în căști mai tare

| TheAnnon69 a răspuns:

Problema ta poate sa fie produsă de placa audio a placii de baza. Poți încerca o placa audio aftermarket (este o sansa sa functioneze) sau sa schimbi pur si simplu placa de baza.

| Andreeee0098766 explică (pentru TheAnnon69):

Ce placa audio îmi recomanzi cu un preț mai redus? Nu ma pricep la asta și nu am buget momentan

| TheAnnon69 a răspuns (pentru Andreeee0098766):

O poti incerca pe acesta https://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/asus/xonar-dg/
Pe aceasta am avut ocazia sa o testez, sunetul redat este calitativ. Poti consulta si comentariile de pe site. O placa intr-un buget mai redus nu iti pot recomanda, deoarece nu am utilizat. Sper ca te-am ajutat cât de cât (daca nu remarci o îmbunătățire a sunetului, o poti returna, din cate stiu)

| Bizon95 a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Ia-ti una usb, e si mai ieftina
https://www.compari.ro/placi-audio-c3140/f:external,usb/?orderby=1
de la 10 lei in sus
si, daca schimbi calculatorul si/sau iti iei laptop o sa mearga binemercic

in plus, no offence TheAnnon69, dar placa aia e pci NU pcie, pci o sa dispara de tot de pe placile de baza (deja destul de putine mai au asa ceva)