| muciman a întrebat:

Salut, spuneti-mi si mie cum se numeste jocul acela care seamana foarte mult cu age of empires 1. E un joc foarte vechi, il jucam acum 8-9 ani in urma.

Era la fel ca si age of empires 1 doar ca avea altfel de constructii, soldati. Iti puteai face comandanti care erau mai puternici ca soldatii (in age of empires 1 nu este comandant). Era o mapa "mijlocie" in care intrai cu ajutorul unui portal, in josul mapei, si in care puteai intra in alte regate. Puteai sa iti faci aliati, sa ii ajuti. Fiecare mapa a unui regar era impartita in 2 cu ajutorul zidului care apara regatul, in mijlocul zidului este o poarta care se deschide. Muncitorii/slugile pot arunca cu pietre in soldati, daca se enerveaza (nu stiu cum) arunca cu pietre in ceilalti muncitori/slugi, fara sa dai tu o comanda.

Poate unii dintre voi au jucat jocul acesta, e super fain, dar pacat ca i-am uitat numele... nu l-am mai jucat de 8-9 ani.

Tin minte ca producatorul jocului avea un nume care incepe cu "k" (kokan, konami, kokum, kokam)
Spuneti-mi mai multe jocuri asemanatoare.

Nu vreau comentarii prostesti, va rog.

Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Edward_RT_1998 a răspuns:

Grepolis, Empire, Triburile

| muciman explică:

Nu, nu sunt alea.