| Quazar a întrebat:

Salut spuneti-mi si mie niste jocuri pentru un pc cu urmatoarele caracterestici:
procesor amd athlon 64 x2 dual core 4400+ 2. 3ghz
Ram 3 gb
placa video 256 mb
nu conteaza ce tip de joc e doar sa mearga big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi da un link unde ei iti verifica automat ce sistem ai, iti ia toate informatiile, iar apoi tu poti verifica absolut orice joc care va merge pe calculatorul tau, si iti va spune pana si in ce conditii. La Minim, Mediu, High, Very High.

Nu trebuie decat sa selectezi jocul dorit si-ti va spune daca va merge sau nu pe calculatorul tau.

http://systemrequirementslab.com/cyri

iti merg aproape toate jocurile, mai putin cele care necesita placa video mare.

Dar sunt foarte sigur ca iti merge WoW, LoL, Dota 2, Dota, HoN, Dawngate, Hearthstone, Need For Speed World, World of Tanks (Doar daca joci cu artileria si detaliile la minim).

2 răspunsuri:
| Moon4Lord a răspuns:

Dragon Nest (îi prea fain)

| C0olmonkey a răspuns:

1.Mario
2.Drakensang
3.DarkOrbit
4.Minecraft
5.Quake(ii super fain)
6.Star warf BF2
7.Deus Ex
8. Oblivion(ii foarte fain)
9.GTA San Andreas
10.Tron 2.0
11.Need For speed Underground 1 si 2
Cam atat stiu sper ca te-am ajutat aa si am uitat
12.Counter Strike
13. Godswar
14. Tales of Pirates
15.Zu Online
16. Wonderland

Nu stiu daca iti merg chiar toate deoarece placa video are o memorie foarte slaba dar incearca oricum.

Succes!