| MariusMtv a întrebat:

Salut stie cineva cand dau sa reformatez pc ul si imi apare setapul de la windows nu merge sa dau next sa aleg limba, nu apare mouse-ul si nici nu ma lasa sa umblu de pe tastatura, va rog ajutati-ma funda

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

E un computer mai vechi care are porturi rotunde (PS/2) pentru mouse si tastatura?

In acest caz nu vei putea folosi tastatura si mouse-ul USB pentru ca nu are suport direct pentru acestea.

Pe scurt : Incearca cu mouse si tastatura veche cu port rotund.

| MariusMtv explică (pentru PainTech):

E nou laptop ul nici macar nu are port rotund

| PainTech a răspuns (pentru MariusMtv):

Ciudata problema. Pana acum asta mi s-a intamplat doar cand am instalat sistemul de operare pe PC-uri vechi.

Vad pe forumuri ca altii au rezolvat cu tastatura USB externa. Cineva zice ca a asteptat cateva minute si a inceput sa mearga.

Totusi poate vine altcineva cu o idee mai buna. Daca reusesti sa rezolvi da un raspuns, sunt chiar curios.

Sarbatori fericite! Scuze ca nu am putut sa te ajut mai mult decat atat.

| MariusMtv explică (pentru PainTech):

Sarbatori fericite si tie, nu e nimic frt daca rezolv am sa-ti zic