| mihaikzq a întrebat:

Salut, sunt din Craiova si as vrea sa imi schimb procesorul la PC, momentan am i5 Skylake si vreau sa pun i7 skylake (https://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i7-6700k-4 0ghz-box/)

Dar nu prea ma pricep la chestia asta, unde ma pot duce, in Craiova, la o firma, sau la cineva care sa imi explice si sa imi si schimbe procesorul, contra unei sume de bani, desigur.

(DAU FUNDA :) MS ANTICIPAT)

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Du-te cu el la un service de calculatoare, trebuie sa existe vreunul in zona ta. Nu e mare branza sa schimbi un procesor, dar poti sa gresesti si sa strici pinii de pe placa de baza, asa ca, mai bine, lasi treaba in mainile unui profesionist. Deci, cauta un service.