| Dorutzzu a întrebat:

Știți cumva cum ma pot juca si eu survival games? Mentionez ca am Minecraft 1.8.3. Vreau sa stiu toti pasii si daca trebuie cumva sa ma loghez sau ceva de genul si cum pot cauta un anumit server.

2 răspunsuri:
| ValyC3 a răspuns:

Frate, minecraft 1.8.3 nu prea e folosit de unele servere, daca vrei sa joci survival games, fara cont premium, iti recomand sa te loghezi cu un nume, care vrei tu, dai acolo pe play, dupa care dai la multiplayer si dai add server, exemplu este play.minecraft-romania.ro, sau mcx.minecraft-romania.ro, astea sunt servere pentru conturi non premium, cele premium trebuie cumparate, intri si iti cere sa iti pui parola, scrii ''/register [parola] [parola]'' desigur iti pui tu o parola care vrei tu. sper sa te fii ajutat, daca vrei sa te mai ajut ma contactezi pe skype. P.S. am uitat sa iti urez succes, este foarte greu la inceput :3

| Dorutzzu explică (pentru ValyC3):

Skype-ul tau care e? Incerc asta maine.