| DonPadre a întrebat:

Salut.Tocmai am cumparat un laptop cu urmatoarele specificatii 4GB ram, placa video nVIDIA 940mx de 2GB, procesor i7-7500u 2,7ghz si HDD 1TB 5400 rpm.Am descarcat League of Legends si am uneori fps drop.Am reinstalat driverul la placa video de multe ori, am reinstalat si windowsul.Chiar daca il dau pe low, tot am acel fps drop.Tin sa precizez ca am descarcat si alte jocuri care cer mai mult decat LOL si imi merg foarte bine.Are cineva o idee?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poate fi de la internet msi alre dsca esti conectat ls router wi-fi.

| LPCTSTR a răspuns:

Incearca sa vezi daca sunt diferente intre Windowed si Fullscreen.
Unele jocuri ruleaza mai bine in modul Windowed.