| Alina1290 a întrebat:

Tocmai mi-am descarcat jocul World of Tanks versiunea 8.8. Cand il deschid imi apare o fereastra, apas pe butonul "Rulare", dupa care imi da o eroare in care imi spune ceva despre d3dx9_43.dll... [The program can't start because d3dx9_43.dll is missing fron your computer.]

Ce pot sa fac in situatia asta?
Dau Funda!winking

Răspuns Câştigător
| Lorodana a răspuns:

Downloadeaza-l de aici http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? d3dx9_43
ps jocul e bun de tot, te vei distra;)

5 răspunsuri:
| Alina1290 explică (pentru Lorodana):

Nu merge link-ul sad

| KodrutZ a răspuns:

Ce versiune de Windows si ce placa video ai? Posibil sa ai o placa antica si saraca sa nu inghita WoT, desi sansele sint destul de mici sa ai o placa video de vreo 10-12 ani...

| Alina1290 explică (pentru KodrutZ):

Am Windows 7 Ultimate... despre placa video nu stiu, dar laptopul il am de anul trecut, si nu am schimbat nimic la el. :3

| Alina1290 explică (pentru Lorodana):

Mersi Lavinia, am reusit!winking Sper sa mearga big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru Alina1290):

A, laptop. Daca nu e vreo super-masinarie de gaming de pe la 4500 RON in sus, o sa fie pacat de WoT sa il joci cu detaliile pe low... dar nah, iti tin pumnii sa mearga. Nu ar fi trebuit sa ai probleme in Windows 7 cu el, chiar deloc.