| alin2000adi a întrebat:

Am o problema : cand deschid PC-ul imi apare o eroare in care spune : the program can't start because Core/Activation.dll is missing from your computer. Vreau un raspuns cat mai bun si mai usor de inteles.
P.S.: Am Windows 7.

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Ai avut un program instalat pe care cel m-ai probabil l-ai sters si nu dezinstalat. Foloseste CCleaner si sterge-l din Start-up. Poti folosi dealtfel folosi optiune "msconfig" din CMD, dar e mai complicat. Descarca CCleaner (e free, curat si nemaipomenit), instaleaza-l si vezi ce e in Start-up.

| alin2000adi explică (pentru Admunssen):

Ok mersi. Dar de unde stiu care este acel program? Ca acolo sunt programe de care nici nu am habar.

| Admunssen a răspuns (pentru alin2000adi):

Core/Activation.dll apartine urmatoarelor programe:
1). vcredist_x86
2). The Sims
Dar cum vcredist_x86 nu plaseaza nimic in Startup, cu siguranta e de la The Sims. Poate fi din sectiune Update. Fa un printscreen cu pagina din CCleaner in care sunt afisate programele care ruleaza in Start si trimite-l la adresa sendsomething@hotmail.com O sa iti spun ce trebuie sters si ce nu.

| alin2000adi explică (pentru Admunssen):

Ti-am trimis. happy